دریافت مشاوره رایگان 989128455002+
982122662201+

تشخیصی

پنتاکم مدل سریوسsirius متصل به دستگاه شواین که پیشرفته تر از لیزر الگرتو ودقیق تر است انجام میشود. این دستگاه قادر است ترانس اپیتلیال لیزر کند .درکنار ان از دستگاه فمتوسکند لیزر استفاده میشود . برای عمل های لیزیک ،رینگ داخل قرنیه و اسمایل.

مراکز چشم پزشکی ما دارای پیشرفته ترین و به روز ترن تجهیزات چشم پزشکی است امریکایی و ژاپنی است که دقیق ترن اندازه گیری ومعیار را دارند و همواره توسط شرکت مسول ،طبق معیار های استاندارد کالیبره یا تنظیم میگردد. این کار باعث میشود نمره های چشم برای لیزر و لنز ها داخل چشمی با دقت بسیار زیاد و با کمترین خطا محاسبه شود.

پنتاكم يک دستگاه تشخيصی است كه برای اندازه‌گيری و معاينه سگمان قدامی چشم طراحی شده است. اين دستگاه تصاويری از قسمت قدامی چشم ثبت می‌كند كه شامل قرنيه ، مردمک ، اتاق قدامی و لنز است. اين دستگاه كه بسيار پيشرفته است ، توپوگرافی قرنيه را اندازه‌گيری كرده و قادر به تشخيص قوز قرنيه است. داده‌های آن در عمل جراحی ليزيک استفاده می شود.

توپوگرافی به معنای بررسی پستی‌ ها و بلندی‌های یک سطح می‌باشد . توپوگرافی قرنیه٬ یک نوع تصویربرداری سطح قرنیه است تا بتوان نرمال بودن یا نامنظمی سطح قرنیه را بررسی کرد .

این وسیله٬ به خصوص برای تشخیص کراتوکونوس (قوز قرنیه) بکار گرفته می‌شود . ازآن جا که عدم مبتلا بودن به قوزقرنیه ، یکی از شروط انجام لیزیک می باشد ، انجام توپوگرافی برای کلیه بیمارانی که جهت انجام لیزر چشم (لیزیک یا PRK) مراجعه می کنند ، ضرورت دارد تا بتوان بیمارانی را که دارای قوز قرنیه هستند جداسازی کرد و از انجام عمل به روی چشم آنها خودداری نمود .

دستگاه (optical Coherence Tomography) یا تصویربرداری شبکیه چشم و عصب بینایی دستگاهی برای تصویر برداری از لایه های مختلف پرده چشم و سر عصب می باشد و با استفاده از امواج نوری، مقاطع تصویر برداری مجزایی را تهیه می کند که عوارض عکسبرداری های دیگر را ندارد. از این دستگاه برای تشخیص و درمان بیمارهای شبکیه چشم مانند سوراخ های ماکولا، تورم (ادم) ماکولا، دژنرسانس سنی ماکولا، رتینوپاتی دیابتی و آب مروارید سیاه (گلوکرما) کاربرد دارد. وضوح بیشتر تصویر، سهولت کار با دستگاه و تشخیص موثر پزشک جراح را از دیگر مزایای این دستگاه نسبت به دستگاه های تصویربرداری پیشین می باشد.

دستگاه توپوگرافی پس از اندازه‌گیری پستی و بلندی‌های سطح قرنیه از طریق محاسبات دقیق ریاضی و اپتیکی٬ شکل قرنیه را بصورت یک نقشه رنگی مجسم می‌کند و با نگاه یه این نقشه و پارامترهای آن٬ پزشک قادر خواهد بود کسانی را که مبتلا یا مشکوک به قوز قرنیه هستند٬ جداسازی کند .

در این نقشه نقاط برجسته با رنگ‌های گرم (قرمز٬ زرد٬ …) و نقاط فرو رفته با رنگ‌ های سرد (آبی٬ …) نشان داده می‌شوند . در قوز قرنیه یک منطقه برجسته غیرطبیعی در قرنیه دیده می‌ شود .

توپوگرافی ، کمیت و کیفیت سطح و عمق قرنیه را بررسی کرده و آن را به صورت نقشه های رنگی جالبی در معرض دید ما قرار می دهد و با بررسی این نقشه ها جراح می تواند قضاوت کند که آیا عمل لیزیک برای چشم مناسب است.

توسط این دستگاه ها تمام بیماری ها اشکار و پنهان قرنیه تشخیص داده خواهد شد.
همچنین تکنولوژی پیشرفته دستگاه OCT , انژیوگرافی شبکیه بیماری های شبکیه و مراحل شیکیه دیابتی را برای ما مشخص میکند.

آب سیاه (گلوکوم)

آب سیاه (گلوکوم)

گلوکوم گروهی از اختلالات چشمی می‌باشد که نتیجه نهایی آنها آسیب غیر‌قابل برگشت عصب بینایی می‌باشد. در این بیماری مجموعه‌ای ازعوامل، که مهم‌ترین آنها افزایش فشار داخل‌چشمی می‌باشد، باعث تشدید و تسریع مرگ سلول‌های تشکیل دهنده عصب بینایی می‌گردد. این بیماری در آغاز هیچ علامتی ندارد ولی می تواند در طول چند سال سبب کاهش بینایی و نهایتاً کوری شود. درمان زودرس می تواند مانع پیشرفت بیماری و کاهش...

اطلاعات بیشتر
قرنیه

قرنیه

قرنیه قسمت شفاف جلوی کره چشم است که مانند شیشه پنجره داخل چشم را از محیط خارج جدا می کند. قرنیه دو وظیفه مهم دارد: یکی آنکه پرتوهای نور را به داخل چشم هدایت و آن ها را روی پرده شبکیه متمرکز کند، دوم آنکه از ساختمان های داخل کره چشم محافظت نماید. برای آنکه نور بتواند وارد چشم شده و به پرده شبکیه برسد ابتدا باید از قرنیه...

اطلاعات بیشتر
شبکیه و لیزر

شبکیه و لیزر

 لیزر در مطب پزشك یا كلینیك چشم‌ پزشكی انجام می‌شود. قبل از لیزر، پزشك مردمك را گشاد می‌كند و برای بی‌حس كردن چشم از قطره‌های چشمی استفاده می‌كند. در اتاق تاریك بیمار در مقابل دستگاه لیزر می‌نشیند و پزشك عدسی ویژه‌ای را روی چشم قرار می‌دهد و پرتوهایی با قدرت بالای انرژی روی شبكیه متمركز می‌کند. طی لیزر بیمار ممكن است جرقه‌هایی از نور را ببیند. این جرقه‌ها گاهی...

اطلاعات بیشتر