دریافت مشاوره رایگان 989128455002+
982122662201+

جراحی بینی گوشتی

دسته بندی: جراحی بینی ، مقالات
21 جولای 2019
جراحی بینی گوشتی

زیبایی ، تناسب و سلامت. مفاهیم آشنایی که این روزها رنگ و تعریف جدیدی به خود گرفته اند. گرچه نمیتوان تاثیر مدرنیسم بر این تحولات را ندیده انگاشت اما باید تاثیرات محسوسی که عوامل اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی بر تفکرات انسان های قرن بیستم میگذارد را نیز در نظر گرفت.

حالا که صحبت از راه های زیبایی به ویژه عمل جراحی بینی گوشتی نگرانی و سوال های زیادی را برانگیخته است ، تصمیم داریم تا هرآنچه که باید بدانید را در اختیار شما بگذاریم…

زیبایی از دیدگاه روانشناسی

کانت روانشناس برجسته آلمانی ایده ی جالبی درباره ی زیبایی دارد ، او میگوید زیبایی از چهار وجه قابل بررسی است.

کیفیت ، کمیت ، رابطه و نسبت و جهت. او میگوید زیبایی آن چیزیست که ماندگار باشد.

افلاطون زیبایی را هماهنگی کل با اجزا میداند.

او بیان میکند زیبایی به معنای عام نسبی است و زیبایی که به دست بشر ساخته میشود مطلق.

تصمیم داریم امروزه که زیبایی بیشتر جنبه ی روانشناختی به خود گرفته است و عوامل روانی و اجتماعی زیادی بر روی آن تاثیر گذار است.

تمامی جنبه های یکی از مهم ترین و شایع ترین انواع جراحی های زیبایی را برای شما بیان کنیم.

اگر در جراحی بینی خود مصمم هستید ما به شما توصیه میکنیم پیش از عمل هر آنچه که میخواهید و لازم است بدانید را مطالعه کنید.

در این مطلب سعی کردیم تمامی موارد مهم عمل بینی گوشتی را برای شما تشریح کنیم.

بینی گوشتی یا استخوانی ؟

ساختار بینی هر کس به شکلی است که به طور کلی آن را در دو دسته گوشتی و استخوانی تعریف میکنند.

بینی گوشتی با چند ویژگی از قبیل ضخیم تر بودن پوسته ی روی بینی و ضعیف تر بودن غضروف آن شناخته میشود.

به بیانی ساده اگر :

پوست بینی شما ضخیم است

قسمت تحتانی یعنی نوک بینی پهنی دارید

پوست بینی شما چرب است

پره های بینی شما پهن تر،بلندتر و ضخیم تر است

عمل بینی گوشتی

مدت هاست در ذهن همه ی آنهایی که تصمیم گرفته اند بینی گوشتی خود را جراحی کنند این تصور شکل گرفته است که عمل بینی گوشتی قابل برگشت است و یا این عمل بسیار سخت است و یا ابهامات دیگری که در مورد این نوع جراحی وجود دارد…

در اینجا میخواهیم این اطمینان را به شما بدهیم که روش ها و متد های جراحی بینی آنقدر پیشرفته شده اند که تمامی این کاستی هارا پوشش داده اند.

اگرچه در گذشته به دلیل سنتی تر بودن این عمل به واقع شکل بینی پس از عمل دچار تغییر میشد اما امروزه با متد های جدیدی که در انجام این عمل پیاده میشود جراحان زیبایی این اطمینان را برای بیماران به وجود اورده اند که شکل بینی پس از جراحی به شکل قبل از عمل باز نخواهد گشت.

در صورتی که جراح تشخیص بدهد برای نازک تر و بهتر کردن فرم سر بینی باید چربی زیر بینی برداشته شود ، اگر برداشتن چربی با دقت ، حوصله و به صورت یکنواخت انجام نپذیرد میتواند منجر به بدفرمی در ناحیه سر بینی شده و در صورتی که این کار به دقت انجام نشود و بیش از اندازه برداشته شود باعث اختلال در خونرسانی نوک بینی شده و عوارض بدی را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

بینی گوشتی به شکل قبل از عمل باز نخواهد گشت !

بینی گوشتی بافت پوستی ضخیم تر و در عوض استخوان بندی و غضروف های ضعیف تری نسبت به سایر انواع بینی ها دارد.

از آنجایی که بیشتر حجمی که در جراحی تحت تاثیر قرار میگیرد قسمت پوست و پره های بینی است این امکان وجود دارد که با توجه به ضعف غضروف های قسمت پایین بینی ، پس از گذشت مدتی از جراحی ، سر بینی به سمت پایین متمایل شود.

جراح برای پیشگیری از این مشکل قسمتی از غضروف بینی و یا گوش را به قسمت پایین بینی پیوند میدهد تا تقویت شده و بافت و فرم پوست بینی به زیبایی بر روی آن بنشیند.

و تا جایی که ممکن است سعی میشود تغییری در بافت پوست بینی انجام نشود.

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی :

عمل زیبایی بینی باید زمانی انجام شود که رشد اجزای صورت و به خصوص بینی پایان یافته باشد ، بنابر این اگر انگیزه ی انجام جراحی بینی برای درمان و رفع نقص مانند عیوب مادرزادی و یا انسداد یا انحراف بینی نباشد باید تا پایان بلوغ برای انجام این جراحی صبر کرد.

گرچه برای دختران بعد از ۱۴ سالگی و برای پسران بعد از ۱۶ سالگی میتوان این عمل را انجام داد اما معمولا بهترین نتیجه بعد از ۱۸سالگی برای افراد رقم میخورد زیرا رشد اجزای صورت پایان گرفته و بینی شکل نهایی خود را گرفته است.

آیا بینی من نیاز به عمل دارد ؟

این سوالی است که اغلب کسانی که برای عمل بینی به پزشک مراجعه میکنند میپرسند.

باید به شما بگوییم پزشک میتواند به شما کمک بکند تا تصمیم بهتری در انتخاب خود بگیرید ، مشاوره های پیش از عمل در آرامش روحی شما بسیار موثر است و درصد اشتباه شمارا کاهش میدهد.

اما در نهایت تصمیم گیرنده ی اصلی و نهایی خود شما هستید. شما باید بتوانید با دوری از توقعات بیجا و انتظارات دور از دسترس و همچنین آگاهی و پذیرش از زیبایی ها و کاستی های چهره ی خود بهترین و منطقی ترین تصمیم را اجرا کنید.

تبلیغ های غیر واقعی و تصاویر دستکاری شده ای که در اینترنت منتشر شده اند با آنچه واقعیت دارد بسیار متفاوت است.

تصاویر سه بعدی که هر پزشک از تغییرات بعد از عمل به شما ارائه میکند باید منطبق با واقعیت ، امکان پذیر و در تناسب با سایر اجزای صورت شما باشد.

منابع: پذیزش24

ویکیپدیا